Blog

Podnikatelský potenciál Rožnova stoupá

Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který mimo jiné hodnotí podnikatelskou přívětivost měst, se Rožnov posunul z devátého na páté místo.

S výsledkem jsou představitelé města spokojeni. „Jsme rádi, že se za poslední tři roky pravidelně posouváme žebříčkem vzhůru. Po jedenáctém místě v roce 2016 a loňském devátém je letošní pátá příčka výborným výsledkem. Rožnov je a bude přátelský nejen občanům a návštěvníkům, ale také podnikatelům, kteří jsou plátci nemalé části daní, jež tečou do městského rozpočtu. Nicméně stále se můžeme zlepšovat tak, abychom třeba příští rok už byli na bedně,“ komentoval změny v přístupu města v posledních letech starosta Radim Holiš.

Město učinilo několik opatření, jak se stát pro podnikání přátelštější a umístilo se také lépe v každoroční anketě. „Udělali jsme analýzu podnikatelského prostředí a víme, jak město dělat přátelštější i pro podnikání. Makáme na tom, krůček po krůčku – pravidelně se setkáváme s podnikateli, kde řešíme témata spolupráce. Velmi dobře spolupracujeme v oblasti školství nebo společenské odpovědnosti firem,“ objasnil místostarosta Jan Kučera. „Naše snaha spolupracovat a vytvářet pro podnikatele dobré podmínky k jejich činnost je tedy v anketě poznat, což nás samozřejmě těší,“ uvedl Radim Holiš.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button