sport

Pohádka se šťastným koncem. Florbaloví Sršni vyhráli play off národní ligy

Fantastická jízda florbalistů 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm play off národní ligou má šťastný konec. Sršni, kteří postoupili do vyřazovací části z posledního možného osmého místa, o víkendu (v sobotu večer) vyhráli třetí finále play off, když doma porazili Náchod 10:5. Celou finálovou sérii se suverénem základní části tak Sršni vyhráli 3:0 na zápasy.

Finále play off východní skupiny Národní ligy – 3. zápas:

FbK Rožnov – Náchod 10:5 (1:1, 2:1, 7:3)

Konečný stav série: 3:0

Třetí finále nebylo ani náhodou tak jednoduché, jak ukazuje konečný výsledek. Když na začátku třetí části hosté srovnali, začínalo se od začátku. Klíčové bylo, že se Sršni rychle vzpamatovali a dvěma slepenými góly odskočili ve 45. minutě na 5:3. Poslední vzepětí hostů přišlo v 50. minutě, kdy snížili na 5:4. Další slovo si ovšem vzal Krhut, který šestým gólem poslal hosty do rizika odvolání brankáře a v této divoké části zápasu pak také vznikl poměrně divoký výsledek 10:5. Sršni tak ukončili finále v nejkratším možném čase výsledkem 3:0 na zápasy a v Rožnově se o sobotní noci hodně slavilo. „Sérii jsme vyhráli, protože jsme to lépe zvládli v hlavách. Máme zkušenější a starší tým a jsem rád, že jsme to dokázali prodat. Se soupeřem to místy jiskřilo, ale klobouk dolů před jejich fair play hrou. Přejeme Náchodu, ať zmobilizuje síly, a baráž vyhraje. Děkuji našim klukům za trpělivost, vytrvalost a obětavost. V neposlední řadě děkuji fantastickým divákům za podporu,“ hodnotil pohádkový závěr play off národní ligy (třetí nejvyšší soutěže v zemi) hrající trenér Rožnova Pavel Barabáš.

Branky a asistence Rožnova: 9. Velech, 22.  Velech (Kristek), 37. Krhut (Viktořík), 43. Krhut (Viktořík), 45. Kittel (Kostelecký), 55. Krhut (Velech), 56. Doležel (Krhut), 57. Krhut, 58. Kristek (Kittel), 59. Žniva (Kratochvíl).