sport

Premiéry 3D lukostřelců na Búřově se účastnilo 120 závodníků

Historicky první závod, který byl zařazen do Moravského poháru, zdárně uspořádal rožnovský oddíl 3D lukostřelby LK Falcon. Hned premiérový ročník, který se odehrál na konci září na Búřově ve Valašské Bystřici, přinesl parádní účast přibližně 120 závodníků, z toho čtyřiceti dětí a juniorů.

„Objevit krásy Búřova přijeli lukostřelci všech věkových kategorií ze všech moravských klubů a dokonce dorazili také borci z Čech a Slovenska. Moraváci přijeli ze Zlína, z pod Pálavských vrchů i Tišnova, závodníci dojeli i z Hradce Králové a Prahy. Takové důvěry si ceníme,“ uvedl k premiéře Jan Novák, předseda pořádajícího oddílu LK Falcon.

Samotný závod se odehrával kolem vrcholu Búřova. Částečně využíval místní golfové hřiště a z části hluboké okolní lesy a strže. „Říká se, že závod v 3D lukostřelbě je tak atraktivní, jak členitý je terén. Toho je v této lokalitě dostatek. Lukostřelci se tak mohli těšit na zdánlivě snadné terče na golfovém trávníku i na lovecké střely mezi větvemi stromů, kde se hůře odhadují vzdálenosti terčů. Trať stavěli členové klubu a jejich rodinní příslušníci, kterým všem patří náš dík. Bez stovek hodin dobrovolnické práce by nešlo tak krásnou trať navrhnout a postavit. Už jen její návrh zabral trenérům přes týden plánování, aby byla trať nejen atraktivní, ale i bezpečná,“ poodhalil pozadí příprav Novák.

Střelci mohli na závodě jako terče potkat gumová zvířata, která se běžně v našich lesích vyskytují, ale i exotického tygra nebo dokonce tučňáka, což potěšilo hlavně děti. „Našemu klubu se zakoupením těchto terčů pomohly místní firmy, kterým moc děkujeme. Myslím, že jsme se společně podíleli na vzniku nové tradiční akce podporující pohyb a sport dětí v přírodě,“ konstatoval předseda LK Falcon.

Celkem bylo na trati postaveno 28 zvířat, což je minimum pro pořádání závodu. Už nyní ovšem pořadatelé mají v hlavě další ročník. „Příští rok vzhledem k pozitivním ohlasům očekáváme účast ještě vyšší a trať bude nutno rozšířit o další terče. Závodníci totiž startují rozdělení do skupin dle počtu stanovišť, a čím více terčů okruh má, tím větší je jeho kapacita a průchod tratí plynulejší,“ plánuje Jan Novák.

Výsledky závodu najdete ZDE

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button