Spektrum Rožnovska

První den ve škole: těšení i nervozita

Nikola Solanská nastoupila v pondělí 4. září společně s šestatřiceti dalšími dětmi  do první třídy na Základní školu Videčská. Nevěděla, co ji první den v lavici čeká, a nemohla dospat. „Moc jsem se těšila, nejvíce se chci naučit číst, psát a počítat. Už umím nějaká písmenka, na čtení to ale není. Počítat však umím do stovky,“ prozradila dívka.

Pro Kristýnu Pavelovou nástup do první třídy tak pohodově nezačal. „Pamatuji si, že jsem byla hodně nervózní, a taky jsem brečela. Zlepšilo se to ale brzo a teď už je to v pohodě,“ řekla žákyně, která nastoupila do druhé třídy.

Prvňáčků přivítali na Videčské letos sedmatřicet, což je oproti loňsku úbytek o sedm dětí. Celkově do školy dochází 372 žáků. Základka se letos zapojuje do projektu Evropské unie Ovoce dětem. „Dvakrát měsíčně naši školáci dostanou zdarma zeleninu nebo ovoce, a také neochucený mléčný výrobek. Dále jsme dostali finanční podporu z ministerstva školství v rámci projektu Šablony. Zaplatili jsme díky tomu školní psycholožku, doučování a činnost klubu logického myšlení a deskových her,“ popsala ředitelka školy Hana Bosová s tím, že ve škole pracuje jednatřicet pedagogických pracovníků, z toho pětadvacet učitelů.

Do lavic rožnovských základních škol usedlo v pondělí 4. září 164 prvňáčků. Nejvíce jich přivítala ZŠ 5. května, a to šedesát. O dvacet tři žáků méně jich zamířilo do ZŠ Videčská, Podskalka má třiadvacet prvňáčků, stejně jako Koryčanky a Záhumení jednadvacet žáků prvních tříd.

Školáky budou cestou do a ze školy hlídat strážníci a policisté, kteří budou opět pravidelně dohlížet na nejvytíženější přechody pro chodce.

Podzimní prázdniny letos připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října. Vánoční budou zahájeny v sobotu 23. prosince a vyučování začne ve středu 3. ledna 2018. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února a jarní prázdniny v délce jednoho týdne proběhnou od 19. do 25. února. Velikonoční volno připadne na čtvrtek 29. a pátek 30. března. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2018 a období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button