společnost

Radnice informuje: Občané Rožnova se mohou podílet na rozvoji rodinné politiky ve městě

Po úspěchu v kategorii Město přátelské seniorům v roce 2018, kdy byl Rožnov pod Radhoštěm ve své kategorii oceněn Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) prvním místem, se rožnovská radnice podívá také na téma přátelskosti a dobrého přístupu k rodinám. Od 3. října je na webu města k dispozici anketa, která má za cíl zjistit spokojenost rodin s životem ve městě

„Rožnov je výborné místo pro život, ale pořád je co zlepšovat. S kolegy jsme se domluvili, že se podíváme, co můžeme udělat pro lepší život rodin s dětmi a opět to uděláme ve spolupráci s občany,“ popsal místostarosta Rožnova Jan Kučera. Stejně jako u několikaleté práce na přátelskosti města pro seniory tato příprava také zabere měsíce. „V současnosti pracujeme na plánu rozvoje rodinné politiky města. Prvním krokem pro každý plán je znát, co Rožnováci oceňují, ale hlavně znát, co jim chybí,“ vysvětlila Iveta Dorotíková, referentka Odbor strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov.
Město Rožnov nyní plánuje sběr dat a podnětů od veřejnosti. „Od 3. října do 31. října 2019 je na webových stránkách města www.roznov.cz v sekci Mobilní rozhlas k dispozici anketa, která má za cíl zjistit spokojenost rodin s životem ve městě,“ informovala Iveta Dorotíková. Vyhodnocená data budou pro město důležitá a budou zapracována do plánu rozvoje rodinné politiky města. Plán je momentálně ve fázi zpracování a jeho účinnost nabyde schválením zastupitelstvem města na počátku roku 2020. „Hlavní cíle plánu jsou dva. První je vytvořit rodinám s dětmi co nejlepší prostředí pro život v Rožnově. Druhým možným bonusem je úspěch v soutěži MPSV Města přátelská rodině a získání peněz pro zlepšení života rodin v našem městě,“ dodal místostarosta Jan Kučera.
V případě, že se k této problematice chcete vyjádřit více, než vyplněním ankety, neváhejte a obraťte se na Odbor strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov, kontaktní osobou je Iveta Dorotíková, e-mail: iveta.dorotikova@roznov.cz.

Přímý odkaz na anketu na webu města je zde.

Marek Havran, MěÚ Rožnov

více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button