politika

Referendum v Zubří: opozice chce požádat o přepočet hlasů

Zubří žilo v pátek 20. a v sobotu 21. října nejen volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Lidé hlasovali navíc i v referendu o stavbě krytého bazénu. Varianta pro jeho výstavbu zvítězila o jeden jediný hlas. Výsledek je závazný.

Z celkového počtu 2 494 platných hlasů, se vyjádřilo 1 240 pro stavbu. Jen o jeden hlas méně, tedy 1 239, odevzdali odpůrci výstavby. Patnáct lidí se zdrželo hlasování.

Těsný výsledek byl pro obě strany, tedy pro zastánce i odpůrce stavby překvapením. „Byť je to jen o jeden hlas, já jsem věřil v to, že lidé výstavbu podpoří. Bohužel jsme do referenda museli veškeré činnosti spojené s přípravami prací na krytém bazénu ukončit. Výsledek hlasování je ale závazný a já věřím, že během několika dnů uzavřeme smlouvu s dodavatelem a začne se stavět,“ komentoval starosta Lubomír Vaculín.

Tak těsný výsledek si podle opozičního zastupitele Vladimíra Krupy žádá přepočet hlasů. „Určitě o to požádáme. Výstavba multifunkčního areálu zásadně poškodí město, které si bude muset vzít úvěr, a po dobu jeho splácení tak nebude mít peníze na důležité investice. Je to nešťastná zpráva pro polovinu lidí, která pro krytý bazén nehlasovala,“ řekl zastupitel.

Multifunkční areál počítá se vznikem vnitřního bazénu s wellness, bufetem, dětským koutkem a kuželnou, venkovními nerezovými bazény, lékařským domem a komunitním centrem pro seniory. Moderní komplex má vzniknout v sousedství fotbalového hřiště namísto turistické ubytovny a chátrajícího venkovního bazénu.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button