Spektrum Rožnovska

Strážníci získali pult centralizované ochrany, neprůstřelné sklo i zbrojní sklad

Sedm milionů korun si dosud vyžádala rekonstrukce budovy městské policie. Ta sice ještě není u konce, služebna se už ale přesunula z patra do přízemí a stala se tak přístupnou pro lidi s handicapem či maminky s kočárky. Příchozím navíc nabízí větší komfort.

„Prostorem pro klienty se při rekonstrukci začalo. Hlavním cílem bylo zajistit bezbariérový přístup k městské policii, vytvořit kultivovanější prostředí pro odbavení klienta a zajistit větší bezpečí strážníkům,“  přiblížil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Čekárna, která se nachází hned za hlavními dveřmi z ulice, je vybavena lavicemi k sezení. Okno, přes které probíhá prvotní komunikace, je osazeno balisticky odolným sklem. Další jednání pak v případě potřeby probíhá v místnosti, kde se dá pohodlně posadit ke stolu a sepsat hlášení.

Nové je také operační středisko.  „Jednalo se o technicky nejnáročnější fázi rekonstrukce, protože do dispečinku jsou samozřejmě navedeny všechny sítě, které slouží k provozu služebny a k dohledu nad městem. Tedy kamerový systém, pult centralizované ochrany, počítačové sítě, telefonní linky a vnitřní zabezpečovací zařízení,“ vyjmenoval Aleš Pilař.

Hotovo je už také zázemí pro výkon čtyřiadvacetihodinové služby. Strážníci tak mohou využívat novou kuchyňku a sociální zařízení.

Zbrusu nový je také vstupní bezbariérový prostor pro veřejnost a zbrojní sklad.

„V zabezpečení zbraní jsme se posunuli k vyššímu standardu bezpečnosti. Zbraně nejsou volně v trezoru ale ve speciální místnosti, která je homologovaná jako zbrojní sklad se vším potřebným elektronickým zabezpečením a signalizací,“ řekl ředitel městské policie.

Z velínu je nově kontrolován nejen provoz ve městě, ale také jsou chráněny městské objekty.

„Je jich celkem patnáct. Kromě budov městských úřadů mají strážníci dohled nad školami, mateřinkami, knihovnou, služebnou hasičů a řeší se také připojení Střediska volného času,“ prozradil starosta Radim Holiš s tím, že dosud mířil signál z městských budov do Zlína, odkud povolávali soukromou společnost, která na místě stejně musela přivolat městskou policii.

„V této chvíli jde signál z pohybových a teplotních čidel přímo na pult městské policie. Tím se čas pro dojetí hlídky výrazně zkrátí,“ upozornil starosta.

Rekonstrukce ještě není hotova. Je nutná oprava kompletního služebního zázemí, tedy šaten a sociálního zařízení. Hotovo včetně zateplení budovy a nové fasády by mělo být v květnu.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button