sport

Řezníček vystřílel výhru Zubří, na řadě je sváteční domácí boj s Karvinou

Házenkáři HC Robe Zubří zvládli souboj třetího kola extraligy a zvítězili na palubovce Frýdku-Místku o tři branky, když střeleckou oporou byl Tomáš Řezníček s deseti brankami. V tabulce nejvyšší soutěže se tak posunuli směrem nahoru na šestou příčku. V dalším kole přivítají Zubřané o sváteční sobotě 28. září doma Karvinou (18.00 hodin).

Extraliga házené
3. kolo

Frýdek-Místek – HC Robe Zubří 22:25 (14:16)

V pikantním souboji, ve kterém Frýdek-Místek vedl bývalý dlouholetý hráč a potom také i trenér Zubří Andrej Titkov, se po vyrovnaném průběhu prosadili dle očekávání favorizovaní hostí. Lehké to ovšem neměli. I když už v první půli vedli hosté o čtyři góly, do šaten si nesli jen dvoubrankový náskok. Po změně stran domácí dokonce šli na chvíli do vedení (44 min. – 20:19), ale Zubří drama nepřipustilo. Rychle si vzalo vedení zpět, odskočilo na čtyři góly a závěr kontrolovalo. Trenér vítězného týmu byl spokojen především s body. „Bylo to vydřené vítězství. Ve druhém poločase jsme vedli už o čtyři branky, ale pak jsme určitý časový úsek prohráli větším rozdílem a domácí tak pustili do jednogólového vedení. V poslední patnáctiminutovce jsme však dokázali opět střetnutí otočit v náš prospěch. Klíčový byl náskok 24:20. Jsme spokojení se ziskem dvou bodů, ale máme stále na čem pracovat,“ hodnotil zápas na svazovém webu Dušan Poloz.
Nejlepší střelci: Klaban 6/3, Strack 5, Hardt 4 – Řezníček 10, Jurka 5, Hrstka 3/2.
Pořadí extraligy po 3. kole: 1. Plzeň 6 bodů, 2. Dukla Praha 6, 3. Karviná 5., 4. Nové Veselí 4, 5. Hranice 4, 6. Zubří 4. Text Marek Havran