politika

Rožnov chce úředníky pod jednou střechou – Bude z pošty radnice?

ROŽNOV p. R. – Představitelé radnice chtějí realizovat odvážný plán na sjednocení úřadu. Referenty vykonávající přenesenou působnost státní správy – tedy od odboru dopravy až po stavební úřad – plánují dostat do jedné centrální budovy.

Městští úředníci nyní sídlí na třech adresách. Kromě historické radnice na náměstí je najdete i v budově Stefania u parku a v komplexu na Letenské ulici vedle polikliniky. Myšlenku na sjednocení úřadu mají v Rožnově již mnoho let, v minulosti se například spekulovalo o sestěhování úřadu do areálů bývalé Tesly nebo Loany. Dosud se však žádná velká stěhovací akce nekonala. To by se ale již brzy mohlo změnit. „Jsme si vědomi, jak neefektivní je rozdrolení úřadu do tří míst napříč městem. Do této debaty vstupuje již 8 let trvající debata, co udělat s náměstím Míru a přilehlým parkovištěm. Protože chceme udržet živý střed města, oslovili jsme zástupce České pošty s dotazem, zda by nám neprodali svůj komplex na náměstí Míru. Pošta na naši poptávku zareagovala kladně, a proto odstartovaly jednání, kdy a za jakých finančních podmínek bychom vše zrealizovali,“ informoval starosta Rožnova Radim Holiš (ANO).

Nákup areálu pošty (viz foto, kromě hlavní budovy se počítá i s převodem staveb navazujících na dvůr-pozn. red.) přijde Rožnov řádově na desítky milionů korun. „Zastupitelstvo nedávno jednomyslně odsouhlasilo, abych v této věci dále s poštou jednal. Jakákoliv konkrétnější částka je ale v tuto chvíli pouhou spekulací. Bude to celé nepochybně delší proces, kdy o ceně za odkup více prozradí teprve až posudky. Zatím jdeme do toho s tím, že takováto příležitost se už nemusí nikdy opakovat,“ sdělil Holiš s tím, že město by mohlo majetek získat ještě v tomto volebním období. „Vše se bude samozřejmě odvíjet od dalšího jednání s poštou, která by zde i nadále zůstala v nájmu. Pokud se v roce 2020 dohodneme, nevyhneme se následné velké investici na rekonstrukci budovy. Na ni se ale musíme nejdříve pečlivě připravit. To však bude s ohledem na stávající projekty trvat i několik příštích let,” nastínil plány města starosta a dodal:  „Do budoucna je přitom naše úvaha taková, že by v areálu pošty byla veškerá přenesená státní správa – od odboru dopravy až po stavební či sociální úřad – a tedy kompletní tak zvaná nárazníková zóna, kde si občan potřebuje vyřídit své záležitosti od občanky až po ověření listin a registrační značku.” (r)

 

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button