Spektrum Rožnovska

Rožnov má další zápis v České knize rekordů

Přes dva tisíce sto lidí notovalo ve čtvrtek 1. června ráno na Masarykově náměstí píseň Rožnovské hodiny. Pokus o zápis do České knihy rekordů v počtu zpěváků zpívajících lidovku v místě, ze kterého píseň pochází, se tak zdařil.

„Ten nápad je naprosto originální, protože už jsme registrovali několik rekordů, při němž zpívalo velké množství lidí najednou. Ale zpívat píseň, která pochází přímo z toho místa a v takovémto počtu, to je skutečně unikum,“ řekl prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek.

Oficiální počet zpěváků se zastavil na čísle 2 101. „A to je nový rekord, kterým se Rožnov zapsal do naší knihy rekordů,“ vyhlásil Miroslav Marek.

Akce se uskutečnila v rámci 750. výročí města. A i když většinu zpívajících tvořily děti z mateřských a základních škol, které se zapojily do oslav, přišla spousta lidí, kteří chtěli k rekordu přispět.

„Chtěla jsem se podívat na plné náměstí. Nejsem původně z Rožnova, přestěhovala jsem se tu před třemi lety za manželem ze Zlína, ale musím říct, že bych už neměnila. Je tu krásně, klid, celková pohoda mezi lidmi, dobře se mi tu žije,“ prozradila Martina Obšívačová.

Píseň Rožnovské hodiny donedávna neznala. „U nás se nezpívala a ani v hudebce na základce nás ji neučili. Moc se mi ale líbí. Je chytlavá a člověk se ji naučí za pár chvil,“ řekla matka dvou dětí.

K rekordu přispěla také Věra Folvarčná. „Mám tu píseň moc ráda, jsme muzikantská rodina, takže jsem ji zpívala už mnohokrát. Jsem ráda, že se zápis povedl a o našem městě se bude zase mluvit,“ řekla žena, která žije ve městě už čtyřicet let.

Zanotovat si na náměstí přišlo 1 800 dětí a 300 dospělých. Hudební doprovod zajistila cimbálová muzika Marijánek z místní základní umělecké školy.

„Tu píseň mi zpívala babička, když jsem byla mladá. A napadá mě, že ty rožnovské hodiny dnes nebijú vůbec smutně, ale moc vesele. Chtěla bych poděkovat mateřským a základním školám, které s námi na akcích v rámci oslav pracují už celý rok,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová s tím, že program oslav města  pokračuje v sobotu 10. června pořadem nazvaným Rožnov lázeňský.

Naposledy se Rožnov zapsal do České knihy rekordů v sobotu 9. září 2016, kdy se na Masarykově náměstí sešlo 195 koloběžkářů. Hodnota dosavadního rekordu byla 113 jezdců.

 

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button