sport

Rožnov se opět zapojí do T-Mobile Olympijského běhu

Ve středu 20. června se v Rožnově bude sportovat. Město se podruhé zařadilo mezi pořadatele největší běžecké akce u nás – T-Mobile Olympijského běhu.

Akce se koná u příležitosti celosvětových oslav Olympijského dne. Jelikož se nelze do závodu registrovat v den konání, je třeba si přihlášku vyřídit předem. To je možné již nyní na stránkách www.olympijskybeh.cz. „Výše startovného pro dospělé činí do 31. března 100 Kč a do 11. června 150 Kč – po tomto termínu již není možné se registrovat. Dětské běhy jsou zcela zdarma, registrace je u dětí možná i na místě, ale bez nároku na startovní balíček, proto všem doporučujeme se včas registrovat on-line,” řekl mluvčí města Tomáš Gross.

V rámci této sportovní akce vyběhne v jednotný čas, tedy přesně v 18 hodin, na více než 60 místech po celé republice na 70 tisíc běžců. V rámci T-Mobile Olympijského běhu ale sportovci neběhají pouze pro sebe. Část startovného půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. S podporou běžců tak dokáže nadace pomoci mladým sportovcům k plnění jejich sportovních snů.

„Připravili jsme zajímavou trať, která běžce provede příjemnými místy městského parku v centru a bude jednotná pro všechny běžce a běžkyně v délce 5 000 metrů. Pro mladé závodníky máme dále připraveny dětské běhy, kterých se mohou zúčastnit mladí sportovci ve čtyřech věkových kategoriích a na tratích od 200 do 1 100 metrů,“ pozval starosta Rožnova Radim Holiš.

Každý ze zaregistrovaných na www.olympijskybeh.cz obdrží od pořadatelů startovní balíček a první tři v cíli podle kategorií pak medaile a ceny pro vítěze.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button