sport

Rožnov se zapojí do akce Do práce na kole

Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm se letos podruhé stane jedním ze 44 měst v České republice, která se zapojí do projektu Do práce na kole. Registrace už je v plném proudu.

„V rámci projektu budeme mapovat skutečné trasy cyklistů nejen z řad úředníků městského úřadu, ale také z firem a organizací, jejichž zaměstnanci budou do soutěže zapojeni. Dít se tak bude v průběhu celého května,“ uvedla rožnovská koordinátorka projektu Hana Ondruchová.

Akce Do práce na kole je populární zejména proto, že není výzvou individuální, ale týmovou. „Členové týmů nejčastěji ze společného pracoviště či školy pak mimo jiné soutěží v kategoriích Pravidelnost a Výkonnost na kole, pěšky či poklusem. Každý účastník si cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, SuperLife nebo Strava,“ řekla Ondruchová.

Loni se do akce zapojilo 16 300 osob, z toho 146 v našem městě. „Rožnovským účastníkům se podařilo najet a nachodit téměř 44 608 kilometrů a tím ušetřit 5 754 kg škodlivého CO2 v ovzduší. Mnozí z nich získali zajímavé ceny,“ doplnila Hana Ondruchová.

Zájemci mohou svůj tým zaregistrovat na www.dopracenakole.cz. Samotná výzva se koná v průběhu května.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button