
Premiéra ve zrekonstruované hale se házenkářům HC Robe Zubří povedla na jedničku, i když to byl pořádný nervák. Házenkáři Zubří ve šlágru 15. kola extraligy prohrávali už o sedm branek (!), aby nakonec v nervy drásajícím dramatu těsně vyhráli. Díky klopýtnutí vedoucí Plzně v Karviné se druhé Zubří opět bodově srovnalo se Západočechy.
- kolo:
HC Robe Zubří – Dukla Praha 29:28 (13:18)
První kolo po dlouhé zimní pauze, vyplněné mistrovstvím Evropy v Chorvatsku, přineslo hned několik atraktivních událostí. Jednak přijel odvěký rival, ale především to bylo první utkání ve zrekonstruované hale v Zubří. A domácí, kteří si opravdově doma (po dlouhém azylu v Rožnově) zahráli po osmi měsících, připravili svým fanouškům neskutečné drama a pár pořádně horkých chvilek. Po vyrovnaném a nervózním začátku (14. minuta – 8:7) přišel velký kolaps Zubří a pět minut před pauzou vedla Dukla o sedm branek (18:11). Naštěstí se podařilo domácím ještě do obrátky snížit alespoň na pět branek. „Dost to na nás dopadlo. Nová hala, vyprodáno, nervozita. Ještě že jsme to trochu stáhli a navíc i vybojovali přesilovku,“ hodnotil úvodní půli na klubovém webu trenér Zubří Andrej Titkov. Po změně stran se domácí před napěchovanou halou pustili do stahování náskoku Dukly. Deset minut před koncem domácí vyrovnali a vítěznou branku dal v otevřeném závěru, kdy mohla vyhrát obě mužstva, domácí kanonýr Reček.
Zuberští házenkáři se tak do své haly vrátili velkým a také šťastným vítězstvím. „Ve druhém poločase nám moc pomohli diváci, což se projevilo i na našem výkonu. Vítězství se začalo rodit už na konci první půle, kdy jsme to trochu stáhli a odrazili se tak do druhé půle,“ dodal Andrej Titkov.
V dalším pokračování základní části jedou Zubřané nejprve v sobotu 17. února do Brna, o týden později doma přivítají v tradičním čase od 18 hodin Hranice.
Sestava a branky Zubří: Malina, Orság – Reček 6, Pich 5/4, Dořičák 4, Zeman 3, Douda 3, Hrstka 3, Polášek 2, Janíček 1, Šustáček 1, Přikryl 1, Dokoupil, Válek, Říha, Holiš.
Další výsledky 15. kola: Jičín – Brno 30:25, Strakonice – Kopřivnice 27:27, Lovosice – Nové Veselí 40:22, Karviná – Plzeň 30:27, Frýdek-Místek – Hranice 31:30.
Pořadí na čele extraligy po 15. kole: 1. Plzeň 21 bodů, 2. Zubří 21, 3. Lovosice 20, 4. Karviná 19, 5. Dukla Praha 17.