kultura

Spona baví vydařenou komedií Nic nás nezastaví

Již pátou autorskou hru představila Divadelní Spona Zubří. Po úspěšné premiéře se nová komedie s písničkami a uměleckým tancem nazvaná Nic nás nezastaví dál těší velkému zájmu diváků a představení jsou pravidelně vyprodaná.

ZUBŘÍ – „Hru jsme vymýšleli všichni společně, tak jako vždycky. Námět nás napadl loni v únoru, do léta jsem psala scénář a od podzimu jsme zkoušeli,” řekla Kateřina Gazdová, vedoucí a produkční zuberského SPOlku NAdšenců a pokračovala: „Chtěli jsme příběh, který by dějem trochu zasáhl do historie naší země, a zároveň aby ukázal i duchovní stránku života. Děj začíná koncem 60. let a odehrává se po sametové revoluci v roce 1990, ale v Anglii.” Po minulé hře Vzpomeň si na zítra, v níž se herci věnovali partnerským vztahům, se ve hře Nic nás nezastaví pokusili vyzdvihnout také mateřskou lásku a rodinné vztahy, hlavně mezi sourozenci.

O novou hru je velký zájem

„Začátek zkoušení byl náročný hlavně proto, že nám díky pracovní vytíženosti odešli někteří herci a museli jsme shánět jiné. To se nám naštěstí podařilo a ukázalo se, že jsme nemohli získat lepší adepty. Zkoušení probíhalo v příjemné a veselé atmosféře, takže se náš kolektiv dobře stmelil,” pokračovala Gazdová, podle níž je věkový průměr členů Spony 21 let. „Náročnější bylo také sladit termíny a časy zkoušek, když v souboru jsou kromě studentů většinou pracující ochotníci. Ale hraje a zpívá nám letos třeba i maminka s dvouměsíčním miminkem. Když se prostě chce a divadlo se miluje, všechno jde,” doplnila s úsměvem Kateřina Gazdová a uzavřela: „Máme za sebou premiéru i první reprízy a jsme překvapeni kladným ohlasem. Do prázdnin nás čeká ještě dubnové představení ve Valašském Meziříčí, v květnu v Brně a znovu dvakrát v Zubří. Na podzim pak v Zašové, v Ostravě, Vidči a znovu v Zubří. Jsme za to rádi a vděčni, protože hraní nás moc baví, jsme totiž SPOlek NAdšenců.” Pokud jste nestihli ani jedno z březnových představení hry Nic nás nezastaví, budete mít možnost zavítat 6. dubna do Val. Meziříčí, 8. května do Brna či si počkat na 10. a 11. května, kdy se Spona opět představí v domácím prostředí.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button