Spektrum Rožnovska

Sportovcem roku se stal v Zubří ultramaratonec Štverák

Na příští rok chystají organizátoři změnu. „Vedle veřejné ankety zapojíme i odbornou veřejnost, která tomu dodá ještě větší punc kvality,“ řekla vedoucí odboru kultury a sportu Lenka Přečková.

Sportovcem roku se stal v Zubří Tomáš Štverák. Ultramaratonský běžec na dlouhých a horských tratích se stal vítězem ankety podruhé v řadě.

Jeho největším úspěchem v loňském roce byl červencový ultramaraton v Andoře. Měřil 170 kilometrů, převýšení činilo 13 500 metrů a zúčastnilo se ho 450 běžců z celého světa. Tomáš Štverák se na něm umístil s časem 37 hodin a 15 minut na jedenáctém místě. Český rekord překonal o čtyři hodiny.

„S tím cílem jsem tam jel. Ze začátku mi to šlo lehce, vlastně celý první den byl v pohodě. Noc však byla špatná, musel jsem překonávat spánkové krize. Když ale ráno vysvitlo slunce, šlo už to zase samo,” přiblížil dvacetiletý ultramaratonec.

Se sportem začínal už jako malý kluk, kdy hrál fotbal a házenou. Pak ale začal se strýcem a otcem běhat delší tratě.

„Líbila se mi ta euforie, když doběhnu vysílený do cíle. A tak jsem se před čtyřmi lety přihlásil na horský ultramaraton Beskydská sedmička. Neskončil jsem poprvé sice nijak vysoko, nicméně po tomto závodu už jsem se věnoval jen běhání,“ vylíčil Tomáš Štverák.

Čtvrtý ročník sportovního galavečera, který se konal ve velkém sálu Klubu v neděli 5. března, pojali organizátoři jako kabaret. Na pódiu se předvedly s tanečním vystoupením i členky divadelní Spony. Ocenění přebírali jednotlivci i zástupci kolektivů.  Mezi těmi zvítězily seniorky oddílu estetické gymnastiky v kategorii od šestnácti let.

„V týmu je nás šest a naším největším úspěchem v loňské sezoně bylo získání titulu vicemistryň České republiky. Reprezentovaly jsme také Česko na mistrovství světa, které se konalo v Brně, a dále jsme reprezentovaly republiku na mezinárodním závodě ve Finsku, kde jsme získaly třetí místo,“ vylíčila Dominika Chudáčková.

Dívky se letos rozhodly ukončit společnou kariéru a zaplněný sál jim za jejich úspěchy zatleskal vestoje.

Trenérem roku se stal házenkář Petr Hrachovec, za kterého přebral ocenění jeho otec František.

Hlasy do nominační ankety poslalo téměř šest set lidí, kteří učinili z Tomáše Štveráka nejen vítězem v kategorii dospělých jednotlivců, ale také celkovým vítězem ankety.

„V příštím roce chystáme změnu, vedle veřejné ankety zapojíme i odbornou veřejnost, která tomu dodá ještě větší punc kvality,“ řekla vedoucí odboru kultury a sportu Lenka Přečková.

Do dalšího ročníku, který už pořadatelé připravují, budou moci sportovní fanoušci posílat nominace už na podzim.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button