společnost

Sportovci opět uctí památku legendárního Emila Zátopka

Již popatnácté se v sobotu 16. září vydají sportovci na trasu závodu s názvem Běh rodným krajem Emila Zátopka. Poběží se na tradiční trase z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm. Běh rodným krajem Emila Zátopka je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19.9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka, paní Dana Zátopková. Akce ovšem není výhradně sportovní záležitostí, ale váže se na něj i spousta dalších doprovodných akcí, a to jak v Kopřivnici, tak v Rožnově pod Radhoštěm.

Start závodu je v Kopřivnici před Technickým muzeem Tatra v 11 hodin. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za přítomnosti členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Běžci se vydají na 22,3 kilometrů dlouhou trať, která z Kopřivnice přes Štramberk, Ženklavu, Veřovice, sedlo nad pramenem Jičínky až do Rožnova pod Radhoštěm. Na trase závodu budou umístěny občerstvovací stanice. Cíl je v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku. Tam se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvaní hosté. Při vyhlašování vítězů zahraje cimbálová muzika folklorního souboru Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm.

„Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnicí koná v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost. Běh dětí spojený s doprovodným programem a soutěžemi se bude odehrávat v městském parku v Rožnově pod Radhoštěm,“ řekl k programu celého dne Dušan Vrážel, vedoucí Odboru školství a sportu, který má na MěÚ Rožnov běh na starosti.

Podrobný popis závodu:

Start hlavního běhu v Kopřivnici: 11.00 hodin.

Program v Rožnově p. R.:

  • 8.45 hodin – zahájení prezentace na běhy dětí (městský park)
  • 11.30 – 13.30 hodin – doprovodný program pro děti, soutěže budou od hudebního altánku v parku do Valašského muzea
  • 12.10 – 14.00 hodin – doběh závodníků do cíle v Dřevěném městečku
  • od 14.00 hodin – slavnostní vyhlášení vítězů za účasti hostů na komorním amfiteátru
  • 15.00 – koncert Alfa Orchestra (Kopřivnice)

 

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button