sport

Sršni dali čtyři góly za 85 vteřin. Teď se rozhodne o soupeři pro play off

Až poslední kolo základní části v sobotu 23. února proti Kopřivnici rozhodne o tom, ze které pozice a na jakého soupeře půjdou florbalisté Rožnova pod Radhoštěm do play off.

Národní liga – východ

11. kolo 1. FBK Rožnov p. R. – Hippos Žďár n. S. 11:4 (2:2, 1:2, 8:0)

Po dvě třetiny to byl v Rožnově zcela normální zápas. Hosté po nich trochu překvapivě vedli 4:3 a na začátku třetí části měli trestné střílení. Jenže nedali a pak se strhla smršť, která se zažije maximálně jednou za deset let. Sršni dali během půldruhé minuty čtyři branky, zcela otočili z 3:4 na 7:4, v závěru pak dalšími čtyřmi góly dovršili debakl soupeře na konečných 11:4, přičemž poslední třetinu vyhráli 8:0. „Pro soupeře je takovýto výsledek krutý. Čtyřicet minut byli hosté něco málo lepší a nepouštěli nás ke hře. V třetí třetině se to zlomilo, asi díky lepší fyzické připravenosti,“ hodnotil vítězný duel na svazovém webu hrající asistent Sršňů Pavel Barabáš.

V tabulce třetí nejvyšší soutěže jsou Sršni momentálně na čtvrtém místě, přičemž na třetí už se dostat nemohou. O tom, jestli půjdou do play off ze čtvrté, páté nebo až šestí příčky, se rozhodne v posledním kole základní části, ve kterém Rožnov doma od 19 hodin vyzve sousední Kopřivnici (hraje se tradičně v hale SŠIEŘ vedle krytého bazénu).

Branky Rožnova p. R.: 8. Burýšek, 11., 39. a 58. Viktořík, 44. a 45. Kittel, 45., 46. a 58. Červený, 57. Žniva, 59. Hegar.

Pořadí před posledním kolem základní části: 1. Telnice 49 bodů, 2. FBC Letka Ostrava 45, 3. Sokol Brno Gullivers 43, 4. Rožnov p. R. 39.