sport

Čekání florbalistů 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm na první tříbodové vítězství sezony je u konce. Sršni ve 12. kole první ligy, které se odehrálo třetí listopadový víkend, skvěle otočili domácí zápas s Českými Budějovicemi a výhrou 4:3 dali zapomenout na předchozí debaklů v Chomutově (3:19). V dalším pokračování druhé nejvyšší soutěže jedou Rožnované 30. listopadu do Znojma, doma se představí až 13. prosince od 20 hodin proti Havířovu.

I. liga florbalu – 12. kolo:

1. FBK Rožnov p. R. – České Budějovice 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

S Rožnovem to nevypadalo vůbec dobře, v zápase s jedenáctými Českými Budějovicemi prohrávali domácí 0:2 a potom 1:3 po dvou třetinách, ale dokázali se z toho vyškrábat. Třemi brankami ve třetí části zcela otočili vývoj a díky brance ostrostřelce Viktoříka čtyři minuty před koncem dokázali urvat první tříbodové vítězství sezony. „První dvě třetiny to byla z naší strany křeč a nervozita, ale od půli zápasu se to začalo otáčet v náš prospěch. V posledních minutách to byli hosté, kteří doplatili na nervozitu a z jejich několika šancí nebyli schopni skórovat. Naši hráči si za druhou půli zaslouží uznání,“ zhodnotil první tříbodové vítězství rožnovský asistent trenéra Stanislav Barabáš.

Branky Rožnova: 20. Kittel, 45. Burýšek, 54. Burýšek, 57. Viktořík.