sport

Porážkou v prodloužení skončil první domácí zápas sezony nového ročníku první ligy pro florbalisty 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Přestože zápas se Znojmem měli skvěle rozehraný a vedli už 6:3 a ještě minutu před koncem o dvě branky (7:5), nakonec šel zápas do prodloužení a v něm v euforii hrající Znojmo urvalo i bod navíc. Společně s porážkou z prvního kola tam mají Sršni v první lize po dvou kolech jeden bod.

I. liga florbalu

1. kolo

Petrovice – 1. FBK Rožnov p. R. 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Po dvou sezonách strávených v národní lize se Sršni vrátili do druhé nejvyšší soutěže v zemi a na úvod v Petrovicích nebodovali. Domácí byli produktivnější a pomohl jim dobrý úvod. „Kluci zápas dobře odmakali, ale za poslední měsíc to pro nás byl nejkvalitnější zápas, který jsme sehráli, a tak nás začátek zápasu zaskočil. V průběhu zápasu jsme se soupeři postupně vyrovnali, ale selhali jsme jednoznačně v koncovce,“ hodnotil zápas na svazovém webu trenér 1. FBK Rožnov René Hegar.

Branky Rožnova: Smékal.

2. kolo

1. FBK Rožnov p. R. – TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:8p (2:1, 4:2, 1:4, 0:1)

V úvodním domácím duelu sezony začali Sršni dobře a drželi si stálý náskok, ještě po dvou třetinách vedli 6:3 a necelou minutu před koncem třetí části vedli 7:5. Pak ovšem hosté 45 vteřin před koncem snížili na 6:7 a jedenáct vteřin před třetí sirénou poslali zápas do prodloužení, ve kterém dílo dokonali. Z výborně rozehraného zápasu tak Sršni brali jen bod za prohru v prodloužení. „První a druhou třetinu jsme měli dobře rozehranou a možná jsme si mysleli, že to ve třetí třetině dohrajeme podobným herním projevem. Znojmu se však podařilo vstřelit kontaktní branky, my jsme znejistěli, začali jsme dělat chyby a v závěru hosté prokázali více zkušeností,“ hodnotil zápas na svazovém webu domácí asistent trenéra Zbyněk Štamposký.

Branky Rožnova: 7. Viktořík, 15. Viktořík, 26. Chmelař, 27. Burýšek, 39. Hegar, 39. Dvořák, 57. Viktořík.

Další program 1: FBK Rožnov v I. lize:

3. kolo: 1. FBK Rožnov p. R. – Sokol Brno I Gullivers (sobota 21. září, 19.30)

4. kolo: Havířov – 1. FBK Rožnov p. R. (28. září)

5. kolo: 1. FBK Rožnov p. R.- Start98 Praha-Kunratice (5. října)

6. kolo: Bulldogs Brno – 1. FBK Rožnov p. R. (13. října)