sport

Dva zápasy ve třech dnech zvládli florbalisté 1. FBK Rožnov napůl úspěšně. Nejprve v 16. kole ztratili dobře rozehraný zápas s Havířovem a spolně prohráli gólem minutu před koncem, poté si spravili chuť čtvrtým vítězstvím sezony, když doma dali deset branek Startu Praha.

I. florbalová liga

16. kolo

1. FBK Rožnov p. R. – Florbal Exelsior Havířov 5:6 (2:1, 2:1, 1:4)

O osudu západu rozhodla třetí třetina, lteou domácí nezvládli. Přestože vedli po dvou třetinách 4:2 a hráli dobře, nakonec v utkání nebodovali, když branku na 5:6 inkasovali 64 vteřin před koncem. „

První dvě třetiny jsme hráli kvalitně a zodpovědně. Ve třetí třetině jsme věděli, že na nás soupeř vletí a věřili jsme, že z jejich otevřených zadních vrátek dokážeme skórovat. Bohužel jsme však nedokázali z těch několika našich velkých šancí dát branku a sami jsme se dopouštěli chyb v obraně. Zkušený soupeř toho využil,“ hodnotil duelů na svazovém webu domácí asistent trenéra Stanislav Barabáš.

Branky Rožnova: 15. Kittel, 18. Viktořík, 22. Štůsek, 38. Štůsek, 49. Matloch.

17. kolo

1. FBK Rožnov p. R. – Start98 Praha-Kunratice 10:6 (4:2, 3:1, 3:3)

Podobně jako v předchozím kolech Sršni po dvou třetinách vedli, ovšem tentokrát vedení udrželi a dotáhli to k cenným třem bodům. Ze čtvrtého vítězství sezony měli pochopitelně domácí borci radost. „Už čtvrtý zápas v řadě, kdy jsme vedli téměř až do konce. Předchozí dva duely jsme bohužel v závěru prohráli, nyní však kluci koncentraci udrželi až do konce. Soupeři všechna čest, ke konci měl drtivý tlak, my naštěstí kvalitní obranu. Naše hra se postupně mění, jdeme nahoru a těšíme se na další zápasy,“ uvedl Stanislav Barabáš z tábora domácích Sršňů.

Branky Rožnova: 5. Kittel, 6. Štůsek, 14. Krhut, 18. Burýšek, 24. Viktořík, 34. Kittel, 37. Krhut, 47. Viktořík, 48. Žniva, 56. Hegar.

Pořadí florbalové I. ligy po 17. kole: 1. Karlovy Vary 45 bodů, 2. Bulldogs Brno 41, 3. Kladno 39, … 12. Rožnov 13. (mha)