sport

Štěpán Zeman hned v prvním roce v zahraničí slaví postup

Hned v první sezoně v zahraničí si bývalý zuberský pivot Štěpán Zeman (na fotu) připsal veliký úspěch. Jeho klub HSC 2000 Coburg totiž v Německu v nedohrané sezoně postoupil do nejlepší házenkářské soutěže světa – do bundesligy. Ve statistikách nejvyšší německé soutěže se tak od nové sezony bude objevovat další české jméno a navíc se zuberskou stopou.

Koronavirová pandemie na jaře zastavila drtivou většinu soutěží různých odvětví, výjimkou nebyla ani házená v Německu. Předčasný konec sezony znamenal postup do první ligy mimo jiné i pro Coburg, v jehož dresu nastupuje reprezentační pivot Štěpán Zeman, jenž odešel do Německa ze Zubří. „Postup je samozřejmě úspěchem, máme obrovskou radost. Byl to náš cíl a jsme rádi, že se to povedlo, i když tímto dost nezvyklým způsobem,“ komentoval na svazovém webu postup do bundesligy 22letý házenkář Štěpán Zeman. Vzhledem ke zvláštnímu způsobu postupu zatím nedošlo na nějaké velké oslavy postupu mezi elitu. „Nějaké oslavy snad proběhnou, jak se vrátím do Německa. Začátek přípravy je naplánován na 2. července,“ zmínil další plány Štěpán Zeman.

Barvy Coburgu by měl hájit minimálně pro příští sezónu. „V Coburgu mám smlouvu na ještě jednu sezónu a o prodloužení jsme se s vedením klubu zatím nebavili. Po házenkářské i po životní stránce jsem ale v Coburgu spokojený, žijeme tam s přítelkyní a líbí se nám tam. Coburg je moc hezké historické město,“ prozradil Zeman. Po sportovní stránce samozřejmě reprezentační pivot ví, že bude bundesliga pro nováčka těžkým oříškem. „Další sezónu nás nečeká nic lehkého, budeme hrát o udržení. O něčem jiném je asi odvážné mluvit, i když pár kluků už první ligu hrálo. Ale třeba překvapíme sami sebe,“ doufá Zeman, jenž v Coburgu navazuje na dalšího zuberského borce – pivota Tomáše Říhu, jenž působil v Coburgu v letech 2012 až 2016. (mha)

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button