Spektrum Rožnovskasport

Stolní fotbalisté z Rožnova jedou na mistrovství světa

Jen jednou za dva roky se sejdou stolní fotbalisté na svém nejprestižnějším turnaji, World Cupu, kde bojují o tituly mistrů světa. Ten letošní bude v německém Hamburku, kam zamíří i stolní fotbalisté z Rožnova a rozhodně tam nejedou jen na výlet.

Rožnovský stolní fotbal se stává, nejen v naší republice, pojmem a nominace na letošní World Cup to dokazuje.

„Reprezentační tým juniorů České republiky tvoří výhradně stolní fotbalisté z rožnovského klubu FoosForLife. To nás samozřejmě těší, jsme na to hrdí a svědčí to o tom, že mladé hráče vedeme správným směrem,“ řekl Radek Drda, který je vedoucím FoosForLife a zároveň trenérem české reprezentace.

Stolní fotbalisté se pod jeho vedením připravují v novém tréninkovém centru, vzniklém v prvním patře Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm.

„Poslední World Cup byl v roce 2015 v Itálii a náš juniorský tým skončil třetí po těsné prohře s výběrem Francie. Letos jedeme v nejsilnější sestavě a věřím, že se znovu popereme o nejvyšší příčky,“ spoléhá Radek Drda na dobrou formu svých svěřenců. Jeho pětičlenný
tým tvoří osmnáctiletý Vojtěch Holub, o rok mladší David Navrátil, patnáctiletý Jakub Ondryáš, čtrnáctiletý Ondřej Chovanec a nejmladší Ladislav Škrobák, kterému je třináct let.

„Nejvíce spoléháme na Vojtu Holuba, který je v současné době nejlepším světovým hráčem a držitelem několika světových titulů v kategorii dvojic i jednotlivců,“ vyzdvihl trenér Radek Drda největší hvězdu svého celku. Konkurence na letošním World Cupu bude obrovská.
Do Hamburku se chystá více než tisícovka stolních fotbalistů z téměř čtyřiceti zemí z celého
světa.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button