společnost

Strážníci představili opravenou budovu městské policie

Sedm milionů korun si dosud vyžádala rekonstrukce budovy městské policie. Služebna se přesunula z patra do přízemí a stala se tak přístupnou pro lidi s handicapem či maminky s kočárky. Příchozím navíc nabízí větší komfort.

„Prostorem pro klienty se při rekonstrukci začalo. Hlavním cílem bylo zajistit bezbariérový přístup k městské policii, vytvořit kultivovanější prostředí pro odbavení klienta a zajistit větší bezpečí strážníkům,”  přiblížil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Čekárna, která se nachází hned za hlavními dveřmi z ulice, je vybavena lavicemi k sezení. Okno, přes které probíhá prvotní komunikace, je osazeno balisticky odolným sklem. Další jednání pak v případě potřeby probíhá v místnosti, kde se dá pohodlně posadit ke stolu a sepsat hlášení.

Foto: Alexandra Buršíková

Nové je také operační středisko. „Jednalo se o technicky nejnáročnější fázi rekonstrukce, protože do dispečinku jsou samozřejmě navedeny všechny sítě, které slouží k provozu služebny a k dohledu nad městem. Tedy kamerový systém, pult centralizované ochrany, počítačové sítě, telefonní linky a vnitřní zabezpečovací zařízení,“ vyjmenoval Aleš Pilař.

Vzniklo také nové zázemí pro výkon čtyřiadvacetihodinové služby, strážníci mohou využívat novou kuchyňku a sociální zařízení. Zmodernizováno je také služebního zázemí, tedy šaten a toalet a sprch. Hotovo už je také a také zateplení budovy a zhotovena byla i nová fasáda na celém objektu.

Nové je také operační středisko. Foto: Alexandra Buršíková

„Po celou dobu rekonstrukce byla služebna v provozu. „Pracovali jsme skutečně za bojových podmínek. Těžko se dá proto mluvit o otevření, chtěl jsem ale tímto způsobem poděkovat vedení města i zastupitelům za to, že nám svou náklonností umožnili vybudovat kvalitní zázemí pro práci,“ vysvětlil šéf rožnovských strážníků.

Zbrusu nový je také vstupní bezbariérový prostor pro veřejnost a zbrojní sklad. „V zabezpečení zbraní jsme se posunuli k vyššímu standardu bezpečnosti. Zbraně nejsou volně v trezoru ale ve speciální místnosti, která je homologovaná jako zbrojní sklad se vším potřebným elektronickým zabezpečením a signalizací,“ řekl ředitel městské policie.

Z velínu je nově kontrolován nejen provoz ve městě, ale také jsou chráněny městské objekty. Těch je patnáct. Kromě budov městských úřadů mají strážníci dohled nad školami, mateřinkami, knihovnou, služebnou hasičů a řeší se také připojení Střediska volného času.

Foto: Alexandra Buršíková

„Jsme rádi, že se nám podařilo základnu městské policie opravit. Chtěl bych poděkovat realizační firmě za odvedenou práci a současně popřát aby v nových prostorách lidé a zaměstnanci řešit maximálně přestupky v parkování nebo malé pokuty za rychlost. A strážníkům přeji, aby se v rámci služby na základnu vraceli v pořádku a zdraví a aby nemuseli zasahovat u zákroků, které by ohrožovaly životy jejich nebo občanů či návštěvníků města,“ řekl při slavnostním otevření služebny starosta Radim Holiš.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button