krimi

Střelec ze Zubří je na svobodě, žalobce zrušil jeho stíhání

Nečekaný vývoj má případ sobotní tragické střelby v Zubří. Státní zástupce totiž zrušil stíhání 50letého muže a policie jej následně propustila na svobodu.

Tragická událost se odehrála v sobotu 6. října krátce před 18 hodinou v hospodě u hřiště na Starém Zubří. „Při potyčce padesátiletý muž vystřelil z legálně drženého revolveru na o rok staršího muže. Poškozený utrpěl zranění neslučitelná se životem,” uvedla k případu o víkendu mluvčí krajské policie Milena Šabatová.

Kriminalisté střelce následně obvinili z vraždy. „Zároveň jsme podali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby. V pondělí (8. října, pozn. red.) ale státní zástupce usnesení o zahájení trestního stíhání zrušil a na základě jeho rozhodnutí jsme muže propustili na svobodu. Případ dál prověřujeme,“ řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Exkluzivně pro Spektrum Rožnovska pak státní zástupce Jakub Grmela, který ve věci rozhodoval, uvedl: „Rozhodnutí o zahájení trestního stíhání bylo předčasné. Je potřeba doplnit dokazování před tím, než bude moci být rozhodnuto o spisu předpokládaným trestním řádem.” Přesná příčina tragédie tak zatím stále není známa.

více

Čtěte také

komentáře: 7

  1. Ono já bych ho zavřela ihned až zčerná, nosení zbraně mi nepříjde normální natož do hospody. Když už něco na obranu tak buď pepřák nebo paralyzér tím nikoho nezabijete. Doufám, že se naši zákonodárci vzpamatují a zakážou uplně volné nosení jakýchkoliv střelných zbraní…Střelná zbraň patří jen policistům, vojákům …atd. Jen vysvětluji, že nadále je vyšetřovaný a trestu neunikne, jen je vyšetřovaný na svobodě…ale proč to někdo dovolil to mi taky hlava nebere…Já osobně bych ho zavřela hned až by zčernal!!!

    1. Mám strašně rád takové to chytroliny kteří u toho případu nebyli. Nezastavám se ani jednoho ani druhého, jelikož jsem u toho nebyl. Uvažují takto, určitě pro legraci střelec nevystřelil, dle toho co vím, tak byl střelec škrtěny a zákon přírody je jeden, i zvíře které je napadnuto a nemá jiné východisko tak použije vše aby přežilo. To že při nošení zbraně chlastal, za to trest zaslouží, to je bez řeči jasné. Jinak ten mrtvý byl můj kamarád a byl to supr chlap. Jinak nošení zbraní pro ochranu schvaluji, je to určitě normální.

  2. Co to je za spinarny tady….co si vezme sebou do hospody priste jste vy normalni?Tady nekdo se pobije hrozi mu vezeni a v klidku nekoho odpalime sak co tj normalni….Toho zastupce bych chtela poznat….niiikdy nikdo nevi jaky dostane dalsi zkrat….Tady nema smysl vubec neco rikat…v te nasi zemi ne-li jinde je to cim dal vic vykrakane tupcama….hergot zabiiiiil …..je jedno jestli ublizi nebo ne…kriste

  3. Nemám ráda zprávy tohoto typu…tzv.Poplašné!!! Soudce jen uznal, že nyní není pro okolí nebezpečný a tudiž může být vyšetřován na svobodě. Jelikož se nejednalo o promyšlenou, úkladnou vzaždu a dotyčný neměl v úmyslu kohokoliv poškodit či dokonce zavraždit. Policie nadále případ vyšetřuje a dotyčného samozřejmě trest nemine!!! Zbrojní průkaz i zbraň má samozřejmě odebrané. Trest samozřejmě dostane buď za zabití nebo i za vraždu. To, že soudce uznal, že může být vyšetřovaný na svobodě a pod dehledem policie neznamená v žádném případě, že vyvázne bez trestu…Toho se nebojte!!!

    1. Co to je za spinarny tady….co si vezme sebou do hospody priste jste vy normalni?Tady nekdo se pobije hrozi mu vezeni a v klidku nekoho odpalime sak co tj normalni….Toho zastupce bych chtela poznat….niiikdy nikdo nevi jaky dostane dalsi zkrat….Tady nema smysl vubec neco rikat…v te nasi zemi ne-li jinde je to cim dal vic vykrakane tupcama….hergot zabiiiiil …..je jedno jestli ublizi nebo ne…kriste

    2. Taky si myslím že měl zůstat zavřený,zkratové jednání se přece může opakovat,zvláště když se bude setkávat kritikou okolí…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button