krimi

Ujížděl i s policistou visícím za okénko

Další nebezpečný řidič ujíždějící před policií ohrožoval obyvatele našeho regionu. I tentokrát, stejně jako před nedávnem v Zubří (článek zde), skončila policejní honička nehodou.

V pátek (16. března) odpoledne dostali policisté hlášení, že se ve směru od Ostravice směrem k obci Bílá pohybuje vozidlo Škoda Fabia evidované jako odcizené. „Hlídka cizinecké policie zareagovala okamžitou, a jak se později ukázalo i strategickou změnou stanoviště, když se stáhla do Horní Bečvy. Odcizené vozidlo tudy po několika minutách skutečně projelo,” uvedl mluvčí krajské policie Petr Jaroš. Hlídce se podařilo vozidlo zastavit na nedaleké autobusové zastávce. Řidič s policisty nejprve spolupracoval a dokonce se podrobil i zkoušce na alkohol. „Zkoušku na přítomnost omamných látek už ale neabsolvoval a v autě se uzamkl. Následně sešlápl plyn a prudce se rozjel. V tom mu policista chtěl zabránit a pootevřeným okýnkem se snažil strhnout řízení, což se nakonec nepodařilo. Policista se ještě několik metrů držel okýnka, než upadl na silnici,” pokračoval v popisu událostí Jaroš s tím, že: „I přes drobná poranění hlídka naskočila do služebního vozu a začala auto pronásledovat. Pronásledování skončilo až v Rožnově, a to havárií ujíždějícího vozidla. Dříve než se řidič vzpamatoval, měl na rukou pouta a seděl ve voze rožnovských policistů.”

Následně se podařilo policii zjistit, že se muž při kontrole vydával za jinou osobu. „Řidič (46) z Frýdeckomístecka, který ohrozil zdraví zasahujících policistů i ostatních účastníků silničního provozu, je policii známý. Soudce na něj pro podezření ze spáchání několika trestných činů nakonec uvalil vazbu. V případě prokázání viny mu hrozí několikaletý trest vězení,” doplnil mluvčí policie.

Vsetínští kriminalisté žádají veřejnost o spolupráci – zajímají je informace přímých svědků pronásledování, které mohou sdělit na telefonním čísle 974 680 454 nebo na lince 158.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button