kultura

V Rožnově se chystá spousta novinek kulturní sezony

Atraktivní novinky pro obyvatele města i turisty se letos chystají v Rožnově. Po několikaleté pauze se do města vracejí Farmářské trhy, úplnou premiéru budou mít dvoudenní Garden Food Festival se Zdeňkem Pohlreichem a prosincové Vánoční trhy. Na většinu velkých akcí sezony vás navíc do Rožnova zavezou oblíbené historické parní vláčky.

Obnovené Farmářské trhy se pod taktovkou T klubu – kulturní agentury představí na ulici Lázeňská v centru města. Regionální producenti a pěstitelé nabídnou své výrobky celkem na šesti trzích, vždy v pátek. První trh se koná 25. května, další jsou průběžně vždy jednou měsíčně až do závěrečného v pátek 5. října.

 

Garden Food Festival nabídne něco nového

Velkou premiéru zažije město na v sobotu 30. června a neděli 1. července, kdy se zde uskuteční dvoudenní festival dobrého jídla a pití – Garden Food Festival s hlavní hvězdou Zdeňkem Pohlreichem. Rožnov se tak připojí jako čtvrté město k trojici Olomouc, Ostrava, Zlín, kde má již festival tradici.

Další novinkou budou Vánoční trhy, které se uskuteční od 10. do 15. prosince opět na Lázeňské ulici.

 

Parní léto je v plném proudu

Rožnovské parní léto 2018. To je série pěti letních jízd, na které se mohou těšit nejen milovníci historických vláčků. Parní vlaky budou opět brázdit koleje mezi Val. Meziříčím a Rožnovem vždy v sobotu a pokaždé v počtu dvou jízd tam i zpět. Zájmece pak přivezou na velký dětský víkend, folklorní festival Ondrášova Valaška včetně Rožnovského festivalu vína, Garden Food Festival se Zdeňkem Pohlreichem nebo Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě. Termíny jízd historickými parními vlaky do Rožnova jsou 2. června, 9. června, 30. června, 7. července a 11. srpna.

Tradičním tahákem Rožnova je také Jurkovičova rozhledna nad městem, která bude od 1. května až do poloviny října otevřena denně.

Více informací ke všem akcím, které se konají v Rožnově, najdete vždy na turistickém webu města www.visitroznov.cz

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button