Spektrum Rožnovska

Vrchařská koruna Valašska: letos poprvé s Jurkovičovou rozhlednou

Bikery letos prověří stoupání do výše 480 metrů nad mořem na rozhlednu, která byla postavena v roce 2012 podle plánů slovenského architekta Dušana Sama Jurkoviče.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci se letos poprvé stane jedním z vrcholů takzvané Vrchařské koruny Valašska (VKV). Podstatou této velké cykloturistické akce, která se na Valašsku koná už pátým rokem, je zdolání dvaceti předepsaných vrcholů v regionu a blízkém okolí od v období od dubna do listopadu daného roku.

„Bikeři vyjedou na Jurkovičovu rozhlednu letos poprvé v hlavní kategorii, loni museli Karlův kopec zdolat junioři. Je nám ctí, že Rožnov je jedním z nejvýznamnějších partnerů našeho cykloturistického projektu. I díky podpoře města byl loňský čtvrtý ročník rekordní, zapojilo se do něj sedm set tři cyklistů různé výkonnosti, věku i pohlaví,“ řekl za pořadatele VKV Michal Horský.

Kopce v blízkosti Rožnova byly mezi dvacítkou vybraných vrcholů v prvních čtyřech ročnících už několikrát. „Město letos slaví sedmisté padesáté výročí. Napadlo nás, že bychom mohli poprvé zavést účastníky Vrchařské koruny Valašska právě na naši rozhlednu a jsme rádi, že se pořadatelům nápad líbil,“ prozradil destinační manažer Marek Havran.

Bikery letos prověří stoupání do výše 480 metrů nad mořem na rozhlednu, která byla postavena v roce 2012 podle plánů slovenského architekta Dušana Sama Jurkoviče.

„Odměnou jim budou výhledy na Rožnov i přilehlé okolí. Navíc se mohou cyklisté porozhlédnout, co je ve městě nového nebo se inspirovat, jaké akce se u nás chystají. A v souvislosti se oslavami jich bude skutečně hodně,“ přiblížil Marek Havran.

Smyslem VKV je ve stanoveném časovém období zdolat na kole předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku, na každém si pořídit selfie a kompletní fotodokumentaci následně zaslat e-mailem pořadatelům. Splněním podmínek se biker stává držitelem Vrchařské koruny Valašska. Ta není primárně soutěží, ale zejména motivačním prvkem pro veřejnost, aby sportovala a přitom poznávala krásy Valašska.

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button