Spektrum Rožnovska

Vždycky se najdou děti, které vybočují z řady

Učitelkou chtěla být, co si pamatuje. Už jako holka si neustále hrála na školu. Sen se jí splnil v roce 1970, kdy nastoupila na Základní školu Pod Skalkou.

„Těšila jsem se na každý den. Měla jsem třídnictví v šesté třídě a neskutečně mě práce bavila,“ řekla  Bohdánka Bordovská, která získala Ocenění za celoživotní přínos školství.

Její další profesní zastávkou byla škola v Zašové.

„Tam jsem prožila devět let. Byla to nejkrásnější doba mého školního života,“ prozradila Bohdánka Bordovská.

Po mateřské dovolené se vrátila zpět na Podskalku, kde jsem pracovala do roku 1984 a posledních třiadvacet let do důchodu byla zástupkyní ředitele na Základní škole 5. květen.

Dnešní děti podle ní nejsou o mnoho horší než ty předchozí.

„Žáci byli i tehdy různí. Byly tiší, hloubaví, ale také živí a zlobiví. Ale takoví jsou v každé době. Dnes jsou školáci zvídavější a v některých oborech chytřejší než my. Ale myslím si, že pořád jsou dětmi a jsou bezva. Vždycky jsou takové, které zlobí a vybočují, ale to bylo i před čtyřiceti lety,“ vysvětlila bývalá učitelka češtiny, ruštiny a angličtiny.

V důchodu je deset let. Pomáhá s výchovou vnoučat, jezdí relaxovat na chatu, kde je pořád plno práce, ale do školy se stále vrací. Když je potřeba, zaskakuje za nemocné kolegy.

Bohdánka Bordovská si přišla ocenění převzít na radnici společně s dalšími pedagogy ve středu 29. března.

Nejlepší učitele roku vybrala pracovní skupina školství města z návrhů pedagogické i nepedagogické veřejnosti.

Mladým pedagogem se stal Jakub Němec z gymnázia, výraznou pedagogickou osobností byl zvolen Jiří Král ze Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel, který získal také Cenu Zdeňka Kramoliše a ocenění za celoživotní přínos získala Bohdánka Bordovská.

Na základě doporučení pracovní skupiny pro školství byla udělena i mimořádná Cena za přínos v logopedické oblasti. Tuto cenu získala Pavla Petruželová z Mateřské školy Radost.

„Výběr těch nejlepších nebyl jednoduchý a poděkování patří všem, kteří se věnují výchově mladé generace. Jsem moc rád za velké množství nominací opravdu kvalitních pedagogů, které letos pracovní skupina obdržela. Svědčí to o výborném pedagogickém sboru v rožnovských školách,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button