sport

Mezinárodní závod 4členných družstev ve skocích na lyžích hostil v listopadu sportovní areál na Bučiskách.

Svá želízka v ohni zde mělo také místní TJ – oddíl skoku na lyžích a severské kombinace, který byl zároveň pořadatelem akce. Na nejmenším můstku K 9 domácí borci tentokrát bohužel neuspěli. První místo obsadil Slovák Pohle (11 a 11 m), druhé místo si se stejným počtem bodů rozdělili Polák Sosna a Džumela z TJ Frenštát 3 (oba shodně 8,5 a 8,5 m). Na K 15 se místním dařilo lépe. První sice skončil Konderla z Nýdku (14,5 a 15 m), druhou příčku však vybojovala Edita Škarková z družstva TJ Rožnov 2 (14,5 a 13,5 m). Třetí nejdelší skok měl Polák Brudny (13 a 13 m). Třetí závod se odehrál na K 35. Tady ale Valachům štěstí nijak nepřálo. Pomyslné zlato patřilo Kantorovi z Nýdku (37 a 39,5 m), „stříbro“ pak Drbohlavovi z SK Ještěd Liberec 2 (36 a 38,5 m) a „bronz“ získal Kaszuba z Polska (39 a 37 m). Pověst si však Rožnovští spravili na nejvyšším místním můstku – K 70, kde zabrali hned dvě přední místa. Přemožitele v této kategorii nenašel Vaverka z TJ Frenštát 1 (73,5 a 77 m), druhý byl Lukáš Kuběna (na fotu) z TJ Rožnov 1 (76,5 a 76 m) a třetí Daniel Škarka (73,5 a 75,5 m) z TJ Rožnov 2.

Každé přihlášené soutěžní družstvo muselo mít svého zástupce v závodech na všech 4 můstcích. Některé oddíly přitom měly i více týmů. Celkovým vítězem se dle pravidel stalo družstvo s nejvyšším skórem. Konečné pořadí – 1. Nýdek, 2. Sokol Zagórz (PL) a 3. SK Ještěd Liberec 3.