Spektrum Rožnovska

Zápisy do škol se posouvají na duben

V letošním roce čeká na rodiče i jejich potomky řada nových povinností. Pětileté děti budou muset chodit do školky, zápis do prvních tříd se posouvá na duben.

Termín zápisů do základních škol se mění. Podle novely školského zákona se posunuje do období mezi 1. a 30. dubnem. Povinná školní docházka navíc nebude začínat v šesti letech první třídou, ale v pěti letech rokem mateřské školy.

„Přesný termín zápisu, který je vždy jednotný pro všechny školy, upřesníme do patnáctého března tak, aby všichni rodiče dostali informaci s předstihem,“ slíbil vedoucí odboru školství městského úřadu Dušan Vrážel.

V Rožnově pod Radhoštěm mají možnost plnit školní docházku také děti s trvalým pobytem mimo katastr města, pokud mají jejich zákonní zástupci zájem.

„V tomto případě však rodičům doporučujeme, aby se, pokud tak již neučinili, spojili s vedením příslušné základní školy,“ upozornil Dušan Vrážel.

Rožnovské základky přivítají ve školním roce 2017/2018 zhruba 160 prvňáčků.

Počet dětí, které s rodiči zamíří k zápisu, tak bude obdobný jako loni.  „Kolik jich ve skutečnosti 1. září usedne do školních lavic, bude upřesněno v červnu mimo jiné až po projednání všech žádostí o odklad školní docházky,“ doplnil mluvčí města Tomáš Gross.

V Rožnově se nachází pět městských devítiletek, soukromá Sedmikráska a krajská Základní škola Rožnov, Tyršovo nábřeží.

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button