společnost

Zářijová výzva: Do práce na kole chystá podzimní edici

Ani podzim nás nezastaví! Takový je podtitul akce s názvem Zářijová výzva, která volně navazuje na úspěšný projekt Do práce na kole, který se uskutečnil i s rožnovskou účastí v průběhu letošního května. V tzv. Zářijové výzvě se bude jezdit na kole, běhat či chodit do práce ve třetím zářijovém týdnu, bude to tedy taková zkrácená varianta květnového měsíčního zápolení.

Tentokrát se nebude jezdit, běhat a chodit celý měsíc, jak tomu bylo v květnu. „Zářijová výzva trvá od 16. do 22. září a akce se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility. Registrace byly spuštěny již 2. září, tak se určitě přihlaste a jezděte s námi i na podzim,“ pozvala účastníky k dalším jízdám místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Registrace je možná na webu projektu Do práce na kole, kde se také dozvíte všechny další důležité informace. „Registrace je bezplatná a zapisování cest účastníků je možné buď na obvyklém webu dopracenakole.cz, nebo pomocí propojených aplikací. Určitě se stejně jako jindy bude cenit pravidelnost jízd a sledovat bude možné také výkonnost jednotlivých účastníků,“ doplnila Hana Ondruchová z Odboru strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov, koordinátorka projektu Do práce na kole na rožnovské radnici.
Mimo jiné také úspěšný projekt Do práce na kole (DPNK) přispěl letos k tomu, že Rožnov pod Radhoštěm vyhrál soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019. O vítězství rozhodovali účastníci letošní výzvy Do práce na kole a také analýza přístupu samotného města k dalšímu rozvoji udržitelné dopravy. Zástupci několika nejvýše hodnocených měst pojedou načerpat další inspiraci do světové Mekky cyklistiky – do Dánska.
Registrovat se do Zářijové výzvy je možné zde.
Akci Do práce na kole 2019 i Zářijová výzva město Rožnov realizuje jako další z aktivit v rámci činnosti Zdravého města a místní Agendy 21. (mha)

 

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button