sport

FOTOGALERIE: Zuberští fotbalisté jsou mistři!

Derby se Zašovou skončilo smírem

Zubří — Zašová 0:0 (0:0)

V parném počasí před početnou diváckou kulisou Zubřané doma nastoupili v neděli 18. června proti Zašové. Té už o nic nešlo, jen si chtěla vylepšit bilanci a potvrdit tak jejich povedený závěr sezóny. Utkání začalo bláznivě, kdy po faulu na Vavřína kopal penaltu Raždík, ale nedal. Za chvilku se situace opakovala na druhé straně, když pro změnu Vavřín zase fauloval a byla nařízena penalta pro hosty. Výsledek se ale neměnil, protože ani hostující hráč neproměnil. Pak se hra trochu uklidnila na obou stranách. Asi v 30. minutě přišel další zákrok v šestnáctce hostí a pískalo se opět pro domácí, původně to měla být další penalta, ale rozhodčí se radili a vytáhli zákrok před šestnáctku. Následný přímák vytáhnul z brány Raždíkovi gólman hostů. Zašová chtěla hrát nakopávané balóny na rychlé křídla, ale zuberská obrana fungovala dobře.

V druhé půli byl obraz hry podobný, sil ubývalo na obou stranách. Neujaly se další přímáky domácího Raždíka ani Jurajdy. Zubří chyběl klid a trochu rozvaha ve finálce. Zašová vyloženou tutovku ze hry neměla. Velkou příležitost domácích měl Nerád, když ho osamoceného na penaltě našel Pavlíček, ale Nerád mířil o centimetry vedle. Před koncem byla hra i přerušena, když zkolaboval hráč hostí a musela pro něho přijet sanitka.

Zubřané se tak v tomto zápase prosadit nedokázali, potřetí na jaře remizovali 0:0 a o výherci okresního přeboru tak rozhodne samotný závěr sezóny.