sport

Zubří skvělým obratem ve druhé půli přetlačilo Jičín

Zubřané ještě v půli s Jičínem prohrávali o čtyři branky, ale po změně stran už na hřišti dominovali a jasně vyhráli. V tabulce nejvyšší soutěže drží svěřenci trenéra Dušana Poloze čtvrtou příčku. V dalším kole hraje Zubří v sobotu 15. února v Brně, doma se představí v sobotu 22. února, kdy od 18 hodin přivítají Maloměřice.    

Extraliga házené

HC Robe Zubří – Jičín 30:24 (11:15)

Domácím se podařilo odčinit překvapivou domácí porážku z minulého kola, kdy poprvé v sezoně padli doma (s Kopřivnicí). Zubřané vedli rychle 3:0, ale postupně se hra vyrovnala a závěr poločasu vyšel Jičínu tak skvěle, že šel do šaten se čtyřbrankovým náskokem. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si vedení. Ale známe spoustu příkladů, kdy nás to ukolébá a dnes se to potvrdilo. Dostávali jsme góly z rychlých útoků,“ hodnotil pro svazový web prohranou první půli trenér Zubří Dušan Poloz. Po změně stran ovšem nastoupilo na palubovku jiné Zubří a druhý poločas vyzněl jednoznačně pro domácí, kteří dokráčeli k bezpečné výhře o šest branek. „Vstup do druhého poločasu byl z obou stran nervózní, dlouho nepadla branka. Postupem času se psychika hráčů zlepšila i díky zlepšené střelecké potenci. Když jsme otáčeli zápas, byl na hřišti Dušan Palát, který je taky do budoucna příslibem klubu,“ doplnil k vítěznému zápasu kouč Poloz.

Nejlepší střelci: Jurka 10/1, Hlinka 8, Šustáček a Dořičák 3 – Šulc 7, Krahulec 3/1, Kovařík, Miľko a Kostelecký po 3. Tabulka extraligy po 17. kole: 1. Plzeň 30 bodů, 2. Dukla Praha 25, 3. Karviná 25, 4. Zubří 24, 5. Kopřivnice 21.  (mha)

více

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button